Polly po-cket

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/salesweets5/blog/KancelariaUpadoKonsumencka01
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://obriensosa3.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka-2

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w odpowiedziach profesjonalistyŚledząc fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule pragnę rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na wstępie trzeba uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE